Ср. Тра 29th, 2024

Європейська комісія з 1 березня 2022 року зніме всі обмеження на в’їзд для всіх іноземців, які повністю вакциновані від коронавірусу.

Про це йдеться у повідомленні Єврокомісії, пише УНН.

“Зі зростанням масштабів вакцинації в усьому світі має сенс скасувати обмеження на поїздки на основі статусу людини, а не країни, з якої вона приїхала. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, що не входять до ЄС, час для подальшого підвищення показників вакцинації. Це також буде залежати від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС”, – йдеться в заяві.

У ЄС зазначають, що шляхом впровадження єдиного критерію на в’їзд – повноцінної вакцинації, ЄС має намір скасувати так званий “зелений список” країн, громадян якого рекомендується вільно пропускати на територію ЄС. Такі правила зроблять систему більш зрозумілою, додають у комісії.

Також уточнюється, що з 10 січня країни-члени ЄС відкриють кордони для громадян, які щеплені вакцинами, схваленими в ЄС. Окрім того, ті, хто одужав від COVID-19 протягом 180 днів до поїздки та мають COVID-сертифікат ЄС або його еквівалент, також зможуть подорожувати до ЄС з 10 січня 2022 року.

При цьому ті, хто отримав вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров’я, а не Європейського агентства з лікарських засобів, повинні будуть пред’являти негативні тести на COVID.

“Окрім того, всі вакциновані мандрівники повинні будуть або завершити первинний курс вакцинації менше ніж 9 місяців тому, або отримати додаткову дозу. Це (правило – ред.) також буде застосовуватися з 10 січня 2022 року. 9-місячний період враховує рекомендації Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) щодо введення бустерних доз з 6 місяців і передбачає додатковий період у 3 місяці, щоб забезпечити можливість адаптації національних кампаній вакцинації та надання людям доступу до бустерів”, – вказали в ЄК.

Також оновлені правила дозволять подорожувати в ЄС дітям у віці від 6 до 17 років, у яких перед від’їздом був зроблений негативний ПЛР-тест, навіть якщо вони не вакциновані. Країни ЄС можуть вимагати зробити додатковий тест після прибуття, або пройти карантин чи самоізоляцію. Пропозиції будуть направлені країнам-членам для затвердження.

Додамо

9 листопада ЄС виключив Україну зі списку країн, громадяни яких можуть подорожувати до країн Євросоюзу без додаткових обмежень, пов’язаних з коронавірусом.

Водночас станом на 12 листопада кордони 15 європейських країн залишалися відкритими для українців. Пізніше Іспанія – країна зі списку – тимчасово обмежила можливість подорожей для українських громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *