Сб. Лип 20th, 2024

Громадяни, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, мають можливість укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соцзахисту населення з питання призначення житлової субсидії.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики України у Фейсбуці.

«Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, також можуть оформити житлову субсидію. Відповідно до законодавства, житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн)», – ідеться у повідомленні.

Водночас, зауважують у відомстві, житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості.Із питання укладення зазначеного договору в Мінсоцполітики радять споживачам звернутися до надавачів відповідних комунальних послуг.

При цьому, наголошують у відомстві, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку сезону.

«Таким чином, рекомендуємо громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави сплачувати платежі за послуги, укласти договір реструктуризації і звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії», – зазначають у міністерстві.

Як повідомлялося, перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій можна на сайті Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики».

Станом на серпень 2021 року борги за комунальні послуги становили 64,4 млрд грн. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, а також за постачання тепла та гарячої води — 20,3 млрд грн. Борг за постачання та розподіл електричної енергії сягнув 7,1 млрд грн.

Раніше у Міністерстві соціальної політики повідомили, що у проєкті бюджету України на 2022 рік передбачено виділити 38,4 млрд грн на житлові субсидії, що на 3,2 млрд грн більше за цьогорічні показники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *