Сб. Кві 20th, 2024

У проєкті Держбюджету на 2022 рік закладено показники мінімальної заробітної плати лікаря в Україні у 20 тис. гривень, середнього медперсоналу – 13,5 тис.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це розповів на пресконференції Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Глава уряду наголосив, що йдеться саме про мінімальні показники. Адже середня зарплатня лікаря, як очікується, перевищуватиме 22,5 тис. грн, середнього медперсоналу – 14,5 тис. грн.

Окрім того, Шмигаль повідомив про підвищення стипендій студентам закладів вищої освіти — до 2 000 (мінімальна) та 2 550 (відмінникам) грн.

“Вперше за багато років ми збільшуємо виплати учням і студентам професійно-технічних закладів освіти. Мінімальний показник — 1 250 гривень проти нинішніх 480 грн на місяць. Надалі також шукатимемо варіанти фінансової підтримки студентів”, – запевнив прем’єр.

Він також повідомив, що наступного року буде підвищено та проіндексовано відповідно до вимог законодавства пенсійні виплати.

Окремо Шмигаль розповів про наміри виділити з бюджету 5,5 млрд грн для того, щоб повністю забезпечити потреби в житлі ветеранів ООС/АТО, котрі перебувають на квартирній черзі.

Як повідомлялося, відповідно до вимог закону, у середу уряд планує подати до Верховної Ради законопроєкт про Державний бюджет-2022. За словами Шмигаля, очікувані доходи бюджету наступного року — 1 трильйон 277 мільярдів гривень (+161 млрд до цьогорічних показників), видатки – 1 трильйон 465 мільярдів (+103 млрд), бюджетний дефіцит — 188 мільярдів, прогнозований номінальний ВВП – 5 трильйонів 368 мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *