Згідно з даними, розміщеними на сайті Ради національної безпеки та оборони України, на Франківщині на 10 тис. населення двома дозами імунізувалися приблизно 30,02% жителів області, однією дозою — 32,48%.
За словами Дзьомбака, для громад, де відсоток вакцинації менше як 20% і які є віддаленими, розроблена державна пілотна програма. Її реалізує ГО “Коаліція за вакцинацію”, створена за підтримки МОЗ і Офісу президента. Відтак 6 громад Верховинського, Косівського, Коломийського і Надвірнянського районів, а в них 20 населених пунктів, охопили проєктом, що передбачає виїзд медичних бригад з вакцинації на місце.
“Графіки виїзду погоджені з керівниками ОТГ та з медзакладами, які знаходяться на території громад. ГО компенсуватиме витрати на пальне та оплачуватиме роботу водіїв на виїздах, – поінформував Дзьомбак. – Понад 2000 км проїдуть ці автомобілі, щоби доставити мобільні бригади до пацієнтів. Вони мають провакцинувати всіх охочих, які через віддаленість не можуть дістатися до амбулаторій чи інших пунктів щеплень”.Бригади медиків, які роблять щеплення, мають контракт із Нацслужбою здоров’я і фінансуватимуться за кількістю зроблених щеплень.
Перед виїздом бригад у селах проведуть обходи по дворах і повідомлять про можливість і графік вакцинації. Розгорнуть пункти вакцинації у публічних місцях: клубах, магазинах, школах, приміщеннях сільрад тощо. Особлива увага – людям 60+.“У нас 17 ОТГ, де за минулий тиждень нуль проведених щеплень людям віком понад 60 років”, – акцентував Дзьомбак.