Пн. Кві 15th, 2024

В Івано-Франківській області започаткували проєкт з мобільної вакцинації населення.

Про це поінформував заступник начальника Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак, пише Курс.

Згідно з даними, розміщеними на сайті Ради національної безпеки та оборони України, на Франківщині на 10 тис. населення двома дозами імунізувалися приблизно 30,02% жителів області, однією дозою — 32,48%.

За словами Дзьомбака, для громад, де відсоток вакцинації менше як 20% і які є віддаленими, розроблена державна пілотна програма. Її реалізує ГО “Коаліція за вакцинацію”, створена за підтримки МОЗ і Офісу президента. Відтак 6 громад Верховинського, Косівського, Коломийського і Надвірнянського районів, а в них 20 населених пунктів, охопили проєктом, що передбачає виїзд медичних бригад з вакцинації на місце.

“Графіки виїзду погоджені з керівниками ОТГ та з медзакладами, які знаходяться на території громад. ГО компенсуватиме витрати на пальне та оплачуватиме роботу водіїв на виїздах, – поінформував Дзьомбак. – Понад 2000 км проїдуть ці автомобілі, щоби доставити мобільні бригади до пацієнтів. Вони мають провакцинувати всіх охочих, які через віддаленість не можуть дістатися до амбулаторій чи інших пунктів щеплень”.Бригади медиків, які роблять щеплення, мають контракт із Нацслужбою здоров’я і фінансуватимуться за кількістю зроблених щеплень.

Перед виїздом бригад у селах проведуть обходи по дворах і повідомлять про можливість і графік вакцинації. Розгорнуть пункти вакцинації у публічних місцях: клубах, магазинах, школах, приміщеннях сільрад тощо. Особлива увага – людям 60+.“У нас 17 ОТГ, де за минулий тиждень нуль проведених щеплень людям віком понад 60 років”, – акцентував Дзьомбак.

Найбільше прикарпатці, за даними МОЗ, вакцинувалися препаратом Pfizer-BioNTech (43,1% тих, хто отримав першу дозу, та 45,3% людей, які імунізувалися другою дозою). Першою дозою вакцини компанії AstraZeneca щепилися 24,7%, другою дозою — 21,5%. Найменше людей імунізувалися препаратом Moderna (9,1% — першою дозою, 10,3% — другою) і CoronaVac (23,1% і 23,0% відповідно).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *