Чт. Чер 20th, 2024

Депутати Івано-Франківської громади звернулися до державної влади щодо цін на природний газ.

Про це повідомляє міський голова Руслан Марцінків, пише Галичина24.

Наразі відпускна ціна природного газу для бюджетних установ і бізнесу сягнула позначки 30–45 тисяч гривень за тисячу кубічних метрів та продовжує зростати!

“Відтак проведення опалювального сезону, зокрема забезпечення теплом дитячих садків, шкіл, лікарень, закладів культури та соціального захисту – під загрозою. Ба більше, очікуємо зростання цін на товари і послуги, особливо на продукти”, – каже Марцінків.

До запланованих в бюджеті видатків на газ Івано-Франківська міська рада лише до кінця 2021 року буде змушена спрямувати додатково понад 8 мільйонів гривень, а на опалювальний сезон 2021/2022 рік видатки на газ зростуть на понад 100 мільйонів гривень!

“До мене та до депутатів міської ради надходять численні тривожні звернення і скарги мешканців, громадських організацій, керівників підприємств різних галузей, представників малого та середнього бізнесу. Ми відчуваємо зростання соціальної напруги. Тож звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради!”, – йдеться в дописі.

У звернені йдеться:

Вимагаємо:

не допустити зростання ціни на газ для бізнесу, оскільки це призведе до здорожчання усіх видів товарів та послуг, зупинки діяльності малого та середнього бізнесу, зменшить надходження до місцевих бюджетів і в підсумку відіб’ється на фінансовому становищі мешканців громади, особливо на соціально вразливих верствах населення;

посилити заходи соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання цін через здорожчання енергоносіїв;

вжити заходів щодо недопущення підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для населення та бюджетних установ;

вжити заходів щодо нарахування оплати за розподіл (доставку) природного газу виключно по факту спожитого обсягу газу за конкретний період нарахування (місяць), тобто включити в ціну газу;

негайно вирішити проблему з розірвання попередніх договорів на постачання газу та укладання прямих договорів з ТОВ «Газопостачальна компанія» «Нафтогазтрейдинг» для закладів освіти та охорони здоров’я.

Ви знаєте, є проблема з тим, що ми не можемо застосува

ти так звану “пільгову ціну” і наші установи змушені купувати газ за ринковою ціною. Багато вже зроблено в цьому напрямку, зокрема, підписано Меморандум: https://bit.ly/3aKMPh

Але наразі прогнози невтішні. Лише на хліб очікуємо зростання ціни аж на 20%. А загалом ціни на всі продукти залежать від цін на газ. Тому проголосували за таке звернення і сподіваємось, що нас почують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *