Нд. Лют 25th, 2024

Президент Володимир Зеленський підписав закон про виділення із держбюджету грошей на проведення виплат вакцинованим українцям. На реалізацію програми, що отримала назву “єПідтримка”, буде направлено 8 млрд грн.

Про підписання закону свідчать дані про його стан на сайті Верховної Ради. За документом, крім 8 мільярдів на самі виплати, ще 2,2 млрд грн буде виділено на боротьбу з COVID-19.Крім того, до держбюджету України на 2022 рік також заклали кошти для проведення цих виплат. Їхній розмір складає 3 млрд грн, пише Обозреватель.

Як отримати “тисячу Зеленського”На першому етапі програми виплати планується робити через застосунок Дія. Для цього потрібно:у Дії перейти на послугу “єПідтримка”;

пройти перевірку на відповідність зазначеним критеріям;відкрити в онлайн-банку віртуальний рахунок та отримати гроші.На що можна буде витратити ці гроші

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. При цьому він наголосив: програма спрямована на підтримку низки напрямів бізнесу – що найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії COVID-19, і де є загроза втрати робочих місць:креативних індустрій (кінотеатри, театри, кінотеатри, музеї тощо);

спортивних і фітнес-залів;внутрішніх перевезень.

Проте озвучений прем’єром перелік не є повним. Про це повідомила голова Мінекономіки Юлія Свириденко.

Нині міністерство працює над розширенням кола сфер, де вакциновані зможуть використати свої заохочувальні виплати. Зокрема, вже оголошено, що “тисячу Зеленського” можна буде витратити на купівлю книг.Що відомо про “тисячу від Зеленського”?

Міністерство економіки нараховуватиме гроші на спецкартки українців. Ті, зі свого боку, можуть розраховуватися ними на підприємствах, що відповідають певним MCC-кодам.

MCC-код – код торгової точки. Це чотиризначний номер, який застосовується у галузі банківських карток для класифікації торгово-сервісних підприємств за типом їхньої діяльності.

Розплатитися цими грішми можна буде лише безготівковоВиплати 1 тис. грн вакцинованим українцям із 19 грудня проводитимуться лише за допомогою застосунку Дія. А бізнесу для участі у програмі обов’язково знадобиться платіжний термінал чи онлайн-система продажу.

Розрахуватися отриманими грошима іншим способом українцям не вдасться. “Для участі підприємствам потрібні наявність платіжного терміналу або онлайн-точки продажу, відповідність основної діяльності MCC-кодам, перелік яких буде визначений постановою уряду”, – розповів OBOZREVATEL директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України Олександр Палазов.

Чому цю виплату не дадуть “живими” грішмиУкраїнці не зможуть отримати виплату за вакцинацію “живими” грішми, бо це пов’язано з ризиками виведення їх із економіки країни та зростання інфляції. Про це телеканалу “Дім” повідомив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

“Живі гроші мають зворотний бік медалі. Якщо ти роздаватимеш живими грішми, то взагалі можеш стимулювати інфляцію. Крім того, живі гроші можуть піти з української економіки, наприклад, витратиться на імпорт”, – розповів він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *