В Україні всього за місяць кількість субсідіантов збільшилася на 100 тис. Сімей і досягло 2,5 млн. У середньому кожен одержувач може розраховувати на дві тисячі гривень, які можна буде витратити на комуналку.
Про це, як повідомляє пресслужба Мінсоцу, повідомив заступник міністра Віталій Музиченко, пише Obozrevatel.
В окремих випадках розмір допомоги буде досягати і 10 тис. грн. Це стосується багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Вони значно більше витрачають комуналки, тому і виплату вище.
Щоб отримати гроші, заяву або декларацію можна подати в такий спосіб:
звернутися до представника територіальної громади або ЦНАП,
звернутися до органу соціального захисту населення,
відправити документи через “Укрпошту”,
онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).
Як в Україні рахують розмір субсидій
Розмір субсидії вважається індивідуально і залежить від доходу, складу сім’ї, а також розміру житла. В середньому українці платять за комуналку близько 15% свого сукупного доходу. Однак пенсіонери, які традиційно мають низький дохід, можуть розраховувати і на більш істотну допомогу.
Без субсидії ризикують залишитися ті, хто має кілька будинків або машин, офіційно не працюють, витратили понад 50 тис. грн на велику покупку, мають борги по комуналці. Також якщо 15% від сукупного доходу вистачає на те, щоб платити за комуналку в межах соціальних нормативів, субсидія не призначається.
Скільки грошей виділили на субсидії
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, на опалювальний сезон 2021-2022 року передбачені 12 млрд субсидій. Він переконаний, що цих коштів вистачить, щоб забезпечити відшкодування витрат щодо оплати житлово-комунальних послуг.”
Я хочу заспокоїти всіх громадян – коштів на субсидії вистачить, їх більше, ніж достатньо”, – заявив Марченко.
Міністр також закликав усіх, хто має право на субсидії – оформляти їх.
“Вони повинні звернутися до органів соціального захисту та отримати допомогу. Держава компенсує їм частину вартості комунальних послуг”, – сказав міністр.