Вт. Кві 16th, 2024

З 21 жовтня в Україні запрацюють нові правила перевезення пасажирів.

Що зміниться, пише Громадське.

20 жовтня, 2021 14:12З 21 жовтня в Україні набудуть чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Пояснюємо, що змінюється та які документи потрібно мати з собою.Нові правила стосуються міжобласних поїздок автобусами, літаками та потягами. На громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються.

Які документи потрібні?

Для поїздок між областями і водії, і пасажири повинні мати один із документів:

«зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози; «жовтим» сертифікатом можна користуватися лише у регіонах жовтої «зони»;

документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, нею можна користуватися у «жовтій» зоні;міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке можна оформити у сімейного лікаря;іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;

негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — дійсний 72 години.

На дітей до 18 років ці правила не поширюється. Однак діти від 12 років зобов’язані носити захисні маски.

Чи можна показати COVID-сертифікат про одужання?

Таких сертифікатів в Україні поки немає. Отримання паперової довідки про одужання наразі не передбачено. Наразі отримання сертифікату на підставі одужання тестують у «Дії», але користувачам він поки не доступний.

Після того, як такі сертифікати запрацюють, вони будуть дійсні 180 днів.

А якщо протипоказання до вакцинації?

Затвердженої довідки про протипоказання до вакцинації проти COVID-19 немає. У МОЗ обіцяють затвердити форму найближчим часом.

Однак зазначають, що в Україні менш ніж 1% людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплення.Наразі таким громадянам рекомендують робити ПЛР або експрес-тест, щоб їздити між областями.

Як працюватиме залізниця?

Паспорт, документ про вакцинацію або негативний тест потрібно буде показати провіднику на вході. Якщо у пасажира немає цих документів, можуть не пустити у поїзд.Від пасажирів до 18 років документів про щеплення чи тестування не вимагатимуть.

У якій зоні Україна?

У нас діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.З 23 вересня «жовту» зону запровадили по всій Україні. Однак ситуація з захворюваністю на коронавірус погіршується, тож є області, де посилили карантин.

Так, Херсонська, Запорізька, Одеська, Донецька та Дніпропетровська області уже потрапили у «червону» зону, яка передбачає найжорсткіші обмеженняВодночас у Львові, попри «жовтий» рівень, вже почали посилювати обмеження. В уряді попереджають, що наступними днями «червоними» можуть стати більше областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *