Чт. Тра 23rd, 2024

У вівторок, 21 вересня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розгляне встановлення жовтого епідемічного рівня по всій території України з 22 вересня.

Про це йшлося на селекторній нараді під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пише НВ.

Як повідомили в Кабінеті міністрів, якщо рішення ухвалять, то жовта карантинна зона буде введена по всій Україні з 00 годин 00 хвилин 22 вересня.

Водночас запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, в яких вакциновано першою дозою не менше 80% персоналу.

Ми змінили підхід до карантинних обмежень та дозволили роботу таким закладам, щоб не зупиняти економічний та освітній процес у нашій країні. Держава надала можливість кожному громадянину щепитися безкоштовно різними вакцинами на вибір. Вакцинація залишається пріоритетом у протидії поширенню хвороби», — наголосив Денис Шмигаль.

Жовта зона — що забороненоза новими правилами:

робота шкіл, вишів та інших закладів освіти у звичайному форматі, якщо менше ніж 80% працівників закладу мають жовті чи зелені COVID-сертифікати — заклад має перейти на дистанційне навчання; проведення масових заходів за участю більш ніж 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури більше ніж на 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів; заповненість басейнів — більше, ніж чотири людини на одній доріжці для індивідуальних занять або шість людей для груп;розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані менше, ніж 1,5 метра за сусідніми столиками і більше чотирьох осіб за столом (без урахування дітей до 18 років); проведення у навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та у присутності глядачів (відвідувачів).

Винятки: більшість цих обмежень не застосовуються, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів (або ж працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів) матимуть жовтий чи зелений COVID-сертифікати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *