Ср. Тра 29th, 2024

У Карпатах внаслідок вибуху загинули двоє туристів, а ще семеро отримали поранення.

Коломиянці, яка важко травмувалася тієї ночі, провели вже 5 операцій, пишуть Версії.

«Ми далеко і з нами серйозна біда», – таким було перше усвідомлення Тетяни після вибуху в горах. Дівчина з групою друзів пішла в Карпати, щоби зустріти там омріяний схід сонця. Проте напередодні, коли пізно ввечері туристи влаштували собі чаювання, стався вибух, після якого Тетяні довелося зустріти світанок вже у лікарні.

Нині дівчина самостійно ще не ходить, рухи обмежені, проте дякує лікарям за швидку невідкладну допомогу та лікування, інформують на сторінці КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.За 10 днів її перебування в опіковому відділенні лікарі провели п’ять оперативних втручань.

«Такі операції відрізняються від класичного лікування, – говорить завідувач відділення Костянтин Кіршак. – Вогнепальні вибухові рани найскладніші насамперед через забруднення, що потрапляє в тіло. Тому перш ніж приступити до операції робимо ретельну чистку від бруду, шматків дерева, інших речовин…».

За словами лікаря, точкові рани були по всьому тілу пацієнтки, а більшість із них закриті, зокрема на обличчі, стегнах та гомілках.

«Швидше за все дівчина сиділа, оскільки головний удар припав саме на гомілки, – розповідає Кіршак. – Були ураження глибоких структур на обох руках та ногах, тому надалі потрібна розробка…».

Крім того, в одному оці під повікою був осколок, який призвів до опіку рогівки, – таким чином сталася контузія ока. Сама Тетяна піджартовує, буцімто через цю контузію їй пощастило більше, ніж іншим, оскільки впродовж кількох годин не могла бачити в якому стані друзі, вдалося зберегти психіку.

«А от красу гір побачити ми таки встигли, на фотокамері мого чоловіка залишилися фото з нашої романтичної подорожі», – усміхнено говорить Таня і зізнається, що ця коротка мандрівка була запланована як весільна подорож, і що вона дуже хотіла познайомити чоловіка-іноземця з красою карпатських гір.«Це у них такий медовий місяць», – додають трохи гумору брат та мама Тетяни, які опікуються нею в палаті.

Попереду у дівчини два місяці реабілітації і чимало планів. Вона впевнена, що таке загартування для їхньої молодої родини не є зайвим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *