Сб. Лип 20th, 2024

У 1967 році ізраїльська авіація нанесла потужний удар по аеро­дромах Єгипту, Сирії та Йорданії. Арабські літаки, що стояли під відкритим небом, стали легкою мішенню для єврейських льотчиків.

Наслідком стало швидке захоплення Ізраїлем переваги у повітрі та розгром ворожої коаліції за шість днів, через що цю близькосхідну війну так і прозвали – Шестиденна, пише Репортер.

СРСР зробив правильні виснов­ки та почав масове будівництво арочних укриттів для літаків. Їх часто називають ангарами, хоча правильна назва – залізобетонне укриття (ЗБУ). На Івано-Франківському аеродромі таких споруд повно. Згори вони присипані землю, на якій росте травичка, тож з повітря їх помітити важко. Закриваються ЗБУ потужними металевими брамами, які рухаються рейками завдяки лебідці, що працює від електродвигуна.

У другій половині 1990-х років українська армія переживала глибоку кризу. Військовим регулярно затримували зарплату, відтак вояки виживали як могли. Саме тоді на аеродромі почали зникати електродвигуни. Командування провело внутрішнє розслідування та виявило цікаву закономірність – крадіжки відбувалися тоді, коли у чергову зміну з охорони стоянки літаків заступав один прапорщик. Назвемо його, скажімо, Василем.

Мешкав він десь під Франківськом, у приватному секторі. Стовідсоткової впевненості, що саме цей чолов’яга краде двигуни не було, тому вирішили перевірити у досить своєрідний спосіб.

Дочекавшись, коли прапорщик заступить в черговий наряд, ввечері подзвонили йому додому. Зрозуміло, на стаціонарний телефон, адже про мобілки тоді ще ніхто не чув. Трубку підняла дружина. Офіцер повідомив, що йому потрібен Василь, який продає електродвигуни. У відповідь жінка поскаржилася, що «той Василь вже пів хати заставив тими клятими двигунами і живе вона, як на складі! Щоправда, чоловік зараз на роботі, але завтра буде, тож приходьте після обіду».

К

оли Василь повернувся з чергування додому, його чекав неприємний сюрприз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *