Сб. Бер 2nd, 2024

Для планування повномасштабної наземної операції Росії знадобиться мільйон військових, зараз на кордоні з Україною їх приблизно 127 тисяч.

Як повідомляє Укрінформ, про це у коментарі виданню LIGA.net повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Сьогодні загальна чисельність російських військ на кордоні з Україною становить орієнтовно 127 000, у тому числі наземний компонент – 106 000, з відповідними вогневими, ударними та маневровими можливостями. Є певні переміщення військ, але поки що це не критично”, – заявив Данілов.

За його словами, для повномасштабної наземної операції Росії потрібний мінімум мільйон військових.

“Для того, щоб росіяни могли планувати повномасштабну наземну операцію, їм знадобиться понад мільйон військових, для концентрації яких потрібен час, а переміщення такого масиву людей та техніки не може залишитися непоміченим”, – заявив секретар РНБО.

За його словами, що “всі ці ігрища біля українського кордону “мають і позитивний ефект – об’єднання демократичних країн у підтримці України в її боротьбі проти Кремля.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні минулого року Росія оприлюднила проекти двох “договорів” щодо гарантій безпеки з вимогою від США та НАТО відмовитися від рішень Бухарестського саміту НАТО з приводу майбутнього членства України та Грузії, нерозповсюдження НАТО на Схід та згортання активності Альянсу на територіях колишніх країн СРСР.

Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів та використовує ці військові приготування для прямого шантажу США та НАТО. У разі відмови Заходу вжити такі російські “пропозиції” кремлівська влада публічно загрожує застосувати заходи “військового та військово-технічного характеру”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *