Чт. Лют 29th, 2024

Відома франківська блогерка Мар’яна Гутак у серпні 2021 року оголосила про старт великого навчання «Інстапрофесії від Мар’яни Гутак».

На курсі організатори обіцяли навчити дев’яти спеціальостей: асистент блогера, менеджер з колаборацій, менеджер з продажу, копірайтер, контент-менеджер, сценарист сторіз, майстер з пакування та пошуку змістів, інстафотограф, таргетолог, пише Галицький корсепондент.

Також учням обіцяли лекції від кращих спікерів, цілодобову онлайнпідтримку, банк вакансій у кращих роботодавців України та особисті рекомендації від відомої блогерки. А найкращим – відразу працевлаштування.

Ціна питання стартувала від 225 доларів і вище – у залежності від курсу, який обирав слухач.

На яскраву рекламу, гарні обіцянки та ім’я блогера повелися понад 130 охочих з різних куточків України та світу. Та не все так вийшло, як гарно планувалося

Останніх декілька днів у мережі Інстаграм наростає незадоволення учнів курсом: мережею ширяться численні сторіси про те, як люди “попали” на тисячі гривень, не отримавши відповідних знань, а тим більше обіцяного банку вакансій.

“Давно стежу у Інстаграм за Мар’яною Гутак, яка рекламувала цей курс, вона імпонувала мені як людина. І тут бачу, є курс. А я давно хотіла якось розвиватися і заробляти у Інстаграм. Тому, думаю спробую. Порадилася з нареченим і вирішила вибрати найдорожчий курс, бо думаю, там напевно найбільше інформації і можливостей. Обіцяли банк вакансій, що візьмуть на роботу, що бізнесмени з усієї України будуть нам розповідати те, чого ми не знаємо, навчать нас як спілкватися з клієнтами, як розвивати бізнес”, – говорить львів’янка Анастасія Гайванович.

Відтак, жінка оплатила курс, вартістю 15990 грн, і чекала нових знань.

“Написала Мар’яні у Телеграмканалі і запитала чи дійсйно варто витрачати такі гроші на курс. Мені відповіли (не знаю чи то була Мар’яна чи хтось з її менеджерів, але писали зі сторінки Мар’яни) і сказали, що точно все сподобається, що я отримаю багато інформації. Я навіть завдатку не давала, а оплатила все в один день. Настільки я була натхненна і чекала нових знань”, – пригадує Анастасія.

Так само вчинили і франківка Леся Крупа. Каже, що її ще й підкупило те, що блогерка з різних медіа розповідала, який курс унікальний і потрібний у наш час, які він відкриває можливості та масштаби перед його слухачами.

“Мар’яна обіцяла, що курс буде унікальним, оригінальним, інформативним, що буде проходити на високому рівні. А також обіцяла про банк вакансій, де будуть підприємці, блогери, магазини та інші, які шукають кваліфікованих та перевірених спеціалістів. Також говорилося про те що вже під час навчання практикуючись, ми зможемо працювати та заробляти, – говорить жінка. – Мар’яна приходила до мера, щоб мер підтримав її у проекті, а також була на ефірі “Сніданку” на 1+1 і там зазначила, що вона є його таргетологом”.

Учасникам створили чат і окремий канал для інформування про ефіри. Стартувало навчання наприкінці вересня 2021 року і мало тривати до двох місяців. Тим часом навчання затягнулося до цього часу і не зрозуміло, коли має закінчитися.

Перша лекція, пригадує Анастасія Гайванович була дуже поверхневою, як і наступні теж.“З часом я зрозуміла, що можна щось в Інтернеті знайти, а пізніше взагалі зрозуміла, що все є в Інтернеті. Просто тут інформацію вкладено у презентації під курс Мар’яни, з її фотографіями і так далі”, – додає львів’янка, – Так, були фахівці, зокрема таргетолог Шабінем Гаджиєва. То видно було, що вона професійно веде лекціїї. Але її зняли, бо вона спілкувалася російською мовою. А далі лекції вели працівники Мар’яни з шоуруму.Коли учасники зрозуміли, що не отримають обіцяних знань, а лекцій від відомих інстафахівців так і не буде, почали вимагати пояснень від організаторів.“Претензії почалися з 22 січня. Нам планували ефіри на 13 і 21 січня, але ефірів не було. За цей час ми не могли достукатися до організаторів. Вони нас просто ігнорували. Вони навіть не реагували на наші слова. Фактично, від грудня місяця ми не мали зв’язку з ними”, – говорить Леся.

25 січня відбувся черговий ефір. Ми просили, щоб Мар’яна вийшла з нами у ZOOM, щоб вона пояснила, що відбувається. Ми своїми переписками просто обривали Телаграм. Вона цього не зробила. Натомість обдзвонила дівчат і запитувала, що трапилося. Їй пояснили і почали вимагати повернення грошей. Але вона сказала, що повернення грошей не буде”, – говорить Леся Крупа.

Усі переноси та збої у ефірах вона пояснила тим, що її про це просили самі учасники.“Мар’яна пояснила, що її просили перенести, що дівчата хворіють і так далі. Але як потім з’ясувалося, то ніхто нічого не просив переносити і це чиста брехня”, – додає Анастасія.

Після того, як учасники почали вимагати, щоб їм повернули кошти, то натомість запропонували ще два додаткові курси.

Нарікають учасники і на відсутність нормальної комунікації з організаторами.

“Це сміх. На одному з останніх ефірів Мар’яни нам взагалі відімкнули коментарі. Тобто, після того як Мар’яна обдзвонила декого з учасників і зрозуміла, що нічого владнати не можна. Вони просто вимкнули коментарі і на зв’язок не виходять. Натомість вони почали працювати за своїм планом. Ми пишемо їм, що ми не хочемо продовження, а вони просто ігнорують і скидують посилання на уроки. Тобто, наче завершують усе, що від них залежить”, – пояснює Анастасія.

Дівчина також додає, що у той час, коли проблема набула розголосу, Мар’яна замість того, щоб її вирішити, у себе у сторі в Інстаграм навпаки виставляла “позитивні” відгуки про навчання.

Відтак, учасники кажуть, що мають усі докази обману від блогерки і планують надати максимального розголосу цій проблемі, щоб більше ніхто не потрапив у схожу ситуацію.

“Багато дівчат набрали кредитів, взяли у борг, щоб оплатити навчання і їм зараз соромно говорити, що вони проходили таке навчання. Усі покладали надії на курс… І зараз вже питання навіть не тому, що потрачено кошти, а у тому, що люди очікували отримати знання”, – додає Анастасія.

Що цікаво, дівчата також додають, що вже познайомилися з учасниками попереднього бізнескурсу від відомої блогерки і серед них теж є незадоволені рівнем отриманих знань.

“Галицький кореспондент” звернувся за коментарем до Мар’яни Гутак. Сподіваємося, що блогерка, або ж інші організатори курсу роз’яснять ситуацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *