Вт. Кві 23rd, 2024

У селі Велика Омеляна Рівненської області, де зафіксували кілька випадків поліомієліту, місцеві жителі не захотіли спілкуватися з медиками з приводу вакцинації.

Про це написав у Facebook головний санітарний лікар області Роман Сафонов.

Сафонов розповів, що під час зустрічі з жителями села «намагався донести», що ставлення до вакцинації населення є «однією з ознак рівня цивілізованості суспільства». За його словами, за 10 днів з моменту оголошення НП поліомієлітною вакциною щепили трохи більше за половину дітей, хоча існували всі умови для більшого охоплення, пише НВ.

«За ці дні чув досить фантастичні причини пробуксовування вакцинальної компанії, наприклад: медики своїми подвірними обходами відлякали батьків від вакцинації», — заявив лікар.

Він пояснив, що ініціював виділення додаткових кадрів, аби лікарі загальної практики, медсестри і епідеміологи могли особисто донести батькам інформацію і розвіяти перестороги. Перед цим місцевих жителів намагалися обдзвонити, але, за словами Сафонова, «мало хто відреагував».

«Що ми мали? Закриті перед носом ворота, втечу городами, відпускання на подвір’я собак, словом, даруйте, що ображаю патріотичні почуття — цивілізацію в усій красі. Те, що робота медиків населенням не цінується, давно не дивує, але не потрібно говорити про відсутність діалогу чи роз’яснювальної роботи, коли керівництво тергромади організовує зустріч в оптимальний для жителів села час, яка ігнорується. В лікувальний заклад не приходимо, на зустріч в сільраду також, додому не пускаємо, бо зламати власну картину світу — ось що реально страшно», — написав Сафонов.

Суспільне повідомляє, що, за словами сільської голови Алли Карпюк, в селі не налаштовані вороже до вакцинації, але є нестача інформації.

«Більшість батьків дотримуються календарного графіка щеплень своїх дітей. Їх бентежить питання про те, чому зараз має бути додаткова вакцинація. Є багато дітей з побічними реакціями, певними захворюваннями, і вони мають певні питання, чи безпечна ця вакцина. Вони не володіють достатньою фаховою інформацією. Саме тому і виникає такий опір і негатив».

6 жовтня в Рівненській області зафіксували і офіційно підтвердили випадок поліомієліту.

Дитину ушпиталили з симптомами парезу нижніх кінцівок 3 вересня і призначили лікування, але воно було неефективним. Тоді медики запідозрили поліомієліт — результати аналізів це підтвердили. Батьки не робили дитині щеплення з релігійних міркувань.

Пізніше інфекцію зафіксували ще в шести дітей — братів і сестер хворої дівчинки.

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення про додаткову вакцинацію дітей від поліомієліту в Рівненській області. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, в 2021 році лише 53% дітей у віці до року отримали планові щеплення.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус передається від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу і воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Найбільш сприйнятливими до вірусу поліомієліту є діти віком до п’яти років, тому перше щеплення вони отримують в перші місяці життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *