Сб. Лип 13th, 2024

Україну та в тому числі Івано-Франківську область з 23 вересня вводять «жовту» зону.

Таке рішення держава і ОДА сьогодні ухвалили на засіданні ТЕБ і НС інформує міський голова Руслан Марцінків.

“Основні обмеження стосуватимуться роботи садків і шкіл з невакцинованим персоналом. Але в Івано-Франківській громаді на сьогодні є 50 закладів загальної середньої освіти, 29 дитячих садочків та 7 закладів позашкільної освіти лишаються працювати у звичному режимі”, – йдеться в дописі.

Очільник міста додає, шанс, що за два дні заклади ще підтягнуться.

“Тому, загалом, завдяки відповідальній позиції освітян та праці наших медичних працівників, у житті міста наразі все лишиться (майже) по-старому”, – зазначив Руслан Марцінків.

Як пише Українська правда, 21 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися також голови обласних держадміністрацій.

За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

— встановити з 00 год 00 хвилин 23 вересня 2021 р. “жовтий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;

— застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;

— головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Учасники засідання також порушили питання охоплення населення вакцинацією, зокрема вчителів та працівників закладів освіти.

Денис Шмигаль зауважив, що в порівнянні з минулим роком захворюваність на COVID-19 серед дітей зростає.

З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам обласних та столичної держадміністрацій вжити заходів до:

— залучення до процесу вакцинації, у тому числі вчителів та працівників закладів освіти, можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти;

— забезпечення можливості та організації вакцинації у тому числі вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;

— інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

“Обмеження “жовтої” та “червоної” зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби.

Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *