Ср. Тра 29th, 2024

У неділю, 20 лютого, в Україні вже увосьме відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Як передає Укрінформ, цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Об’єднання українців 2014 року дало змогу відстояти свої права, свободи й цінності.

Про це йдеться у дописі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у Телеграмі з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

“Вільна європейська Україна. Таку мету відстоювали українці під час Революції Гідності. І за цю мету віддали своє життя Герої Небесної Сотні. Єднання українців у 2014 році не дало нашій державі звернути з цивілізованого, демократичного, європейського шляху розвитку. Попри залякування, попри злочинні накази режиму, народ об’єднався та відстояв свої права, свободи й цінності”, – підкреслив глава уряду.

Водночас він наголосив, що сьогодні єднання народу також як ніколи важливе.

“Нас єднає віра та впевненість в Україні та українській армії. І пам’ять про подвиг наших українських Героїв. Небесній сотні вдячні за свободу”, – сказав Шмигаль.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко наголосив, що сміливість Героїв Небесної Сотні стала сміливістю для нового курсу України. Про це він написав у Телеграмі.

“20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Людей, що мужньо і хоробро відстоювали нашу незалежність та нашу єдність. Людей, які вкотре довели, що Україна завжди боротиметься за свою свободу. Сміливість Героїв Небесної Сотні стала сміливістю для нового курсу нашої держави. Тоді хід історії України було змінено, бо разом із героями піднялися мільйони українців”, – зазначив Ткаченко.

Він підкреслив, що трагічні події зими 2014-го міцно закарбовані в пам’яті не тільки жителів України, а й світу. Тож тепер, за його словами, “ні в кого немає сумніву, що ми нашу Батьківщину можемо захистити”.

“І знаєте, якою є ця історична пам’ять? Вона зібрана із крихких і водночас безцінних спогадів про надзвичайну відданість та сміливість Великих людей. Великих людей, які стоять за Україною. У 1991 році ми отримали незалежність фактично де-юре, а в лютому 2014 вибороли її де-факто. І тоді ж прийняли перший бій. Бій, який досі триває. Зараз вся країна як ніколи відчуває, що було на серці у наших героїв. І якби складно нам не було, ми впораємось”, – наголосив Ткаченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *