Ср. Тра 29th, 2024

23 січня вдруге в обласній клінічній лікарні провели забір органів від посмертного донора.

На території закладу перебував – гелікоптер, йдеться на сторінці лікарні.

За словами медиків, органи мають бути доправлені до місця призначення зі спеціальним супроводом.

Далі – трансплантація серця нирки та печінки в Києві та Хмельницькому. Пересадку ще однієї нирки саме в ці хвилини завершили на базі нашої лікарні.

Упродовж чотирьох годин наші лікарі здійснювали забір органів разом з колегами із Хмельницький обласний серцево-судинний центр, Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, за що висловлюють їм сердечну подяку. Також за професійний супровід дякують команді трансплантологів Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – говорить генеральний директор лікарні Остап Грищук. – Це ще один крок до укріплення позицій трансплантології в нашій країні. А головне – поступ у напрямку порятунку життів наших співвітчизників».

На прохання родини наразі не надаємо детальнішу інформацію про людину, яка стала посмертним донором.

Зауважимо лише, що таке її прижиттєве бажання вже після констатації смерті мозку лікарями підтримали рідні, після чого вони підписали необхідні документи. «Це надзвичайно людяне та свідоме рішення дозволить продовжити життя ще чотирьох людей, – говорить трансплант-координатор обласної лікарні Лілія Шевага. – Радіємо, що серед реципієнтів є також 33-річний прикарпатець, який більше п’яти років перебував на обліку та очікував своєї черги…».

Посмертне донорство рятує життя.

Довідково:

Івано-Франківська обласна клінічна лікарня є одним із 27 Центрів трансплантації. За даними Українського Центру трансплант-координації, за минулий рік в Україні провели 59 мультиорганних вилучень і 313 трансплантацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *