Сб. Чер 22nd, 2024

Під час святкування Міжнародного дня захисту дітей вихованцям Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» роздали іграшки «Гусь-обіймусь», а по завершенні урочистостей кількох батьків попросили повернути іграшки. Повідомляє «Галичина24» з посиланням на «Репортер».

Служба у справах дітей Івано-Франківської ОДА  повідомила у фейсбуці, що святкування відбулося за сприяння обласної державної адміністрації, підтримки громадських, благодійних організацій та фондів.

Понад 100 вихованців центру соціальної підтримки дітей та сімей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей взяли участь у кількагодинній насиченій програмі, що подарувала море позитивних емоцій, незабутніх вражень, а це майстер-класи, спортивні розваги, рухливі ігри, аквагрим та смачне частування. Всі учасники заходу отримали подарунки”, – зазначається у повідомленні.

Згодом з’ясувалося, що подарунки отримали не всі – у частини дітей їх після святкувань забрали.

Як зрозуміти той факт, що дітям сьогодні під час заходу роздали іграшки (гусь-обіймусь) від спонсорів, а після свята прийшли і у всіх забрали їх? Пишу особисто за свою дитину, яка проходить реабілітацію в даному центрі як дитина-інвалід з дитинства. Спершу нас запросили на свято, потім роздали іграшки, а в кінці їх забрали! Популізм чистої води! Чи День захисту дітей не стосується дітей з інвалідністю? ” – написав у коментарі під дописом батько однієї з вихованок закладу, 4-річної Настусі Віталій Кульпа.

Іграшки залишені в закладі для того, щоб ваші діти з радістю, захопленням та мотивацією, що їх там чекає улюблена іграшка, приходили в центр, а носити їх туди-сюди заборонено”, – виправдовує ситуацію директорка «Теплого дому» Наталія Куцалаба.

Батьки переконують, що з ними жодних питань щодо іграшок не обговорювали, а таку версію Куцалаба вигадала, коли про інцидент стало відомо у соцмережах.

Віталій Кульпа розповів журналістам, що іграшки забрали саме у дітей з інвалідністю, пояснюючи це тим, що мають везти їх в інший заклад.

Попередньо сказали представники цього заходу, що, мовляв, ви самі мусите купити своїм дітям подарунки, те, що вважаєте за потрібне, а ми їх вже вручимо на святі. Тобто ми самі купляємо, вони для галочки, за наші кошти, вручають”, – розповів Віталій.

На святкуванні ведуча оголосила, що всіх діток очікують подарунки від спонсорів, під музику дітям почали роздавати іграшки, а коли свято закінчилося, підійшли до частини батьків і попросили їх повернути. Відтак, зі свята з цими іграшками йшли діти, які не мають стосунку до «Теплого дому». Крім того, батьки самі організували для діток солодкий стіл, а ігри та майстер-класи буди передбачені лише для тих діток, які проживають в закладі.

У Службі у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації на прикрий інцидент не відреагували. Щоправда, до дружини Віталія телефонували працівники “Теплого дому” і вмовляли, щоби її чоловік прибрав з соцмереж коментарі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *