Нд. Тра 19th, 2024

24 вересня в Івано-Франківській області піоротехніки знищили 41 вибухівку часів Другої світової війни. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

У селі Раківчик Коломийського району рятувальники знешкодили 38 вибухівок, які виявили під час планового розмінування території площею 0,2 га: гранати: М-42, М-39, М-36, Ф-1, ППМ 36MEra та набої калібру 7,92.

У Яремчі в урочищі Прилуки піротехніки знищили ручну гранату РГД-33. У селі Великий Ключів Нижньовербізької громади — протипіхотну міну (ПОМЗ-2). У селищі Лисець на вулиці Молодіжній, на території приватного господарства, надзвичайники знешкодили 76 мм артснаряд часів Другої світової війни.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій області нагадують, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети повинні лише фахівці піротехнічних груп, які мають відповідну підготовку та навички роботи з такими боєприпасами. Тому при виявленні підозрілого предмета радять його не чіпати та не відкривати, зафіксувати час, коли знайшли його, відгородити місце знахідки та не пускати туди людей. Про знайдене варто одразу повідомити місцеві органи влади та рятувальників.

Рятувальники забороняють брати вибухівку у руки, зберігати її чи бити по ній. Не можна також переносити, намагатися розібрати, використовувати для розведення вогню та заносити у приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *