Сб. Лип 13th, 2024

В Укрзалізниці вивчають можливість будівництва нової залізничної гілки, яка буде вести до гірськолижного курорту Буковель.

Про це заявив директор філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський, пише URM.

Одним з розглянутих варіантів є продовження залізниці від залізничної станції Татарів безпосередньо до курорту. Проте, за словами посадовця, поки що це на рівні попереднього технічного обґрунтування. Зараз вивчається, які траси можна прокласти. Але вже зараз є зацікавлені приватні інвестори.

За попередніми підрахунками інвестиції будуть починатися від 1 млрд грн. Що стосується термінів будівництва, то на нього піде не менше одного року з моменту прийняття рішення. На тривалість проєкту в тому числі вплине те, чи буде дана ділянка електрифікованою.

Поки ж УЗ планує зосередитися на сусідній інфраструктурі. Зокрема, протягом найближчого року Перцовський анонсував рішення щодо комплексу робіт на станції Татарів: поліпшення вокзального комплексу, будівництво стоянки для автобусів, якими туристи добиратимуться безпосередньо до курорту, подовження і розширення платформи.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури пропонує передбачити у бюджеті на 2022 рік 207 млн грн на проєкт відновлення євроколії від Чопу до Ужгорода. За проєктом колію мають довести до перону центрального вокзалу в Ужгороді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *