Сб. Лип 20th, 2024

Сьогодні, 15 вересня, на вулиці Надрічній з нагоди початку підготовчих робіт по будівництву розв’язки для нового моста на Пасічну відбулась робоча нарада за участю міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, глави Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук, нардепів Василя Вірастюка і Едуарда Прощука та начальника управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради Романа Галіпчака.

Кошторисна вартість робіт цього етапу складає 346, 349 млн. грн. Проектно-кошторисна документація пройшла експертизу та всі погодження і охоплює не лише будівництво з’їзду та виїзду на міст, але й організацію дорожнього руху від ділянки від старого мосту на вулиці Галицькій до залізничного переїзду, інформує УКБ.

Наразі фірма БК «Адамант», що виграла тендер і з якою підписаний договір, приступила до підготовчих робіт.

Передувало цьому спорудження самої конструкції моста через Бистрицю Солотвинську в районі вулиць Хіміків-Надрічна. Кошторисна вартість об’єкту складає 273, 995 млн гривень.

Начальник управління капітального будівництва Роман Галіпчак розповідає, що через особливість ґрунтів, довелося частково змінити конструкцію.

Зокрема, за його словами, відмовилися від забивних палей та залізобетонної плити. Їх замінили на бурозабивні палі та суцільну металеву конструкцію.

«Будова моста як суцільної металевої конструкції має ряд переваг: міст став легшим, а термін експлуатації складає мінімум 80 років, також таку конструкцію простіше обслуговувати. Загалом довжина конструкції – 322 м, ширина 16,1 м, площа – 5 227 кв. м, а загальна маса металевої конструкції – 1760 тон. Ширина проїжджої частини – 9,5 м. З них – 2 смуги для руху по 3,75 та по 1 метру з кожного боку смуги безпеки», – пояснив Роман Галіпчак.

Фінальний етап робіт – це будівництво вулиці Хіміків на ділянці від ЗОШ №24 до річки Бистриця Солотвинська. Поки проект на стадії експертизи. Опісля завершення процедурних питань УКБ оголосить тендер.

Міський голова Руслан Марцінків наголошує, що потреба у цьому мості – негайна. Адже у цьому році вийшов термін експлуатації єдиного на цей час діючого моста через річку Бистрицю Солотвинську. Тому акумуляція міського та державного бюджетів дозволить у найближчі терміни завершити роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *