Сб. Кві 20th, 2024

Українські спортсмени поки не завоювали жодної медалі.

У суботу, 5 лютого, були розіграні перші комплекти нагород на зимових Олімпійських іграх-2022 в Пекін, інформує УНІАН.

Всього в цей день було розіграно шість комплектів медалей в шести видах спорту. Першою олімпійською чемпіонкою Ігор 2022 року в Пекіні стала норвезька лижниця Тереза Йохауг. Вона виграла скіатлон на 15 км. Це не єдине “золото” норвежців в перший день. Біатлоністам цієї країни вдалося виграти змішану естафету. Вони випередили в гонці Францію і ОКР.

Відзначимо також виступ Ірен Схаутен з Нідерландів, яка стала олімпійською чемпіонкою з ковзанярського спорту на дистанції 3000 метрів.

Схаутен фінішувала з результатом – 3 хвилини 56,93 секунди, що є новим олімпійським рекордом.

На превеликий жаль, нашим спортсменам поки не вдалося завоювати жодної нагороди. Виступ українських біатлоністів не виправдали очікувань, вони фінішували у змішаній естафеті лише 13-ми.

Також невдало виступили представники України і в санному спорті Антон Дукач і Андрій Мандзій.

У першій спробі Мандзій не зміг втриматися на санях, впавши в кінці дистанції. Фінішував спортсмен окремо від саней. Інший українець Антон Дукач виступив краще, але під час своєї спроби перекинувся на санях, але зміг втриматися. Обидва спортсмени знаходяться за межами топ-15.

Україна на зимових Олімпійських іграх: головне

Всього за роки незалежності Україна здобула на зимових Іграх 8 медалей: 3 золоті, 1 срібну та 4 бронзові.

У 2002 і 2010 роках збірна поверталася зі змагань без нагород.

На минулій Олімпіаді у нас була тільки одна нагорода – “золото” в лижній акробатиці від Олександра Абраменка.